Олег Мальований
Ретроспектива
1971–2014

Олег Мальований

Ретроспектива

1971–2014

У цій виставці Олег Мальований зібрав ті роботи, які він вважає ключовими у своїй фотографічній практиці. Представлене різноманіття повністю відображає особливе ставлення автора до кольору, його захоплення технічними експериментами, постійне дослідження феномену краси, що в його роботах підважує протистояння людини та навколишнього середовища.

Олег Мальований

(1945, Рубцовськ (Алтайський край, РРФСР)

З 1965 року брав участь більш ніж в ста міжнародних і вітчизняних виставках в Бельгії, Франції, Аргентині, Японії, Югославії, Польщі та інших країнах. В 1960-х–1970-х роках захоплювався різними видами маніпуляцій з фотографічним матеріалом — колажі, соляризації, ізогелії, еквіденсіти, тощо. В 1969 став членом харківського обласного фотоклубу при Будинку художньої самодіяльності профспілок.

В 1970 отримав диплом інженера-металурга в Харківському політехнічному інституті (нині — Національний технічний університет «ХПІ»). В 1970-ті роки був одним з представників групи «Время», що була організована на базі обласного фотоклубу.Працював в фотолабораторії Інституту ґрунтознавства та агрохімії імені О. Н. Соколовського. В 1979 в його лабораторії сталась пожежа, що знищила велику частину ранніх робіт автора. З 1976 — почесний член Краківської фотоспілки, Краків, Польща. Завоював більше тридцяти золотих та срібних медалей та дипломів в міжнародних конкурсах. В 1989 отримав першу премію Kodak на Міжнародній виставці «Париж-Москва», що відбулась в Центрі Жоржа Помпіду, Париж, Франція та Москва, Росія. В 2004 став лауреатом Муніципальної премії по фотографії . В 2012 — лауреат Першої премії по фотографії ім. Олексія Іваницького. Фотороботи Олега Мальованого придбані Музеєм образотворчих мистецтв ім. Пушкіна, (м. Москва, Росія), Zimmerly Museum, Nancy and Norton Dodge Collection, (New Jersey, USA), Харківський художній музей (Харків, Україна), а також знаходяться в приватних колекціях в Німеччині, Франції, Швеції, Канаді, США, Ізраїлі, Австралії.

Поверніть пристрій грізонтально