Сергій Святченко
Вражені часом
2020
Нова серія «Вражені часом» вивчає просторову взаємодію будівництва та перспективи в місті Брюссель. Створена як художнє фотографічне дослідження кварталів Європейського союзу, серія розглядає квартали Брюсселя, які були побудовані до створення ЄС. Роблячи зріз його фотографій, можна визначити остаточний характер історії та культурні межі, які ніколи більше не будуть тими ж.
Святченко вивчав архітектуру в молодому віці, і його творчість наповнена принципами практичної діяльності. Хоча в роботах художника часто створена візуальна відстань до точного місця розташування або предмета, у цій серії він дозволяє розташуванню залишатися впізнаваним, даючи змогу розрізу спровокувати неминучу драму і натякаючи на бачення нової долі. (Текст Фей Доулінг)
Сергій Святченко
(1952, Харків)
Український художник, один із найвпливовіших художників колажу, живе і працює у Віборзі (Данія, з 1990 р.). Його мистецтво розриває межі традиційної та сучасної візуальної творчості. У його новаторських художніх роботах поєднуються поп-культура, політика, історія, наука та архітектура.
Виріс в Україні у 1960-х роках. Був свідком революційних зрушень у глобальному суспільстві та сучасній культурі: від могили Хрущова до нової відкритості Горбачова та падіння Берлінської стіни, а також революційного розширення Заходу, що принесло новий розквіт поп-культури та художньої виразності. У його роботах – відображення десятиліть художніх досліджень: від радянського авангардного мистецтва, архітектури та конструктивізму до сюрреалізму Другої світової війни, американських експресіоністів, поп-музики 60-х та фільмів режисера Андрія Тарковського.
Провокатор у світі сучасного мистецтва, його колажі та картини експонувалися у Данії, Німеччині, Італії, Франції, Англії, Канаді та США та публікувалися у відомих журналах: Dazed & Confused, AnOther, Kilimanjaro, Varoom, Elephant, This is a magazine, Rojo, Viewpoint, Blueprint та ін. Засновник і редактор журналу мод Close Up and Private, мета якого – зафіксувати дискурс між одягом, модою та іміджем. Виконував великі роботи для датських замовників: Jyske Bank, Silkeborg, університет Копенгагену, академія Poul Due Jensen, Grundfos та Magasin du Nord, Copenhagen. Його твори опубліковані в монографіях: «Сергій Святченко: Колаж» під редакцією Ріка Пойнора (Відень, 2014), «Все рухається вліво і вправо, якщо ти цього захочеш. Мистецтво Сергія Святченка» (Берлін, 2012) та «Сергій Святченко: Я — Колаж», (Данія, 2018).